Často kladené otázky a obchodní podmínky:

 1. Naše fotky tiskneme vždy na nejkvalitnějších a nejmodernějších tiskárnách které jsou dostupné na současném trhu. Naše tiskárny tisknou fotografie metodou termosublimačního tisku. Trvanlivost fotografií je při dobrém skladování odhadována nejméně na 100 let.

 2. Při dlouhodobém působení UV záření se jejich barevnost může mírně změnit. Proto nedoporučujeme vystavovat fotografie do výloh a na jiná místa kde jsou dlouhodobě vystaveny přímému dennímu světlu. V interiéru je však vystavovat můžete bez omezení.

 3. V žádném případě k tisku nepoužíváme inkoustových technologií jejich životnost je díky chybějící ochranné UV laminační vrstvě stále značně omezena a vlivu UV záření podléhají velice rychle!

 4. Pokud si fotografii objednáváte přímo na akci tak se na způsobu ořezu pořízených dat snadno dohodnete s našimi operátory přímo na místě. Pokud si fotografii objednáváte on-line pořízená data ořezáváme vždy na střed nebo je neořezáváme vůbec! Pokud se na fotografii centrum vašeho zájmu nachází příliš vlevo, vpravo nahoře či dole a hrozí při ořezu na střed jeho ztráta, uveďte to prosím do poznámky! Pozdějším reklamacím nelze vyhovět!

 5. U každé fotografie objednané on-line ručně upravujeme barevnost a tonalitu, tak dobře jak je to jen u pořízených dat možné.

 6. Všechny fotografie objednané on-line tiskneme s grafikou té akce na které byla pořízena data. A to i za cenu, že grafika částečně překrývá motiv fotografie. Pokud si toto nepřejete uveďte to prosím do poznámky! Pozdějším reklamacím nelze vyhovět!

 7. Všechna na akci zakoupená nebo on-line objednaná data  předáváme na nosiči nebo zasíláme přes úložiště bez jakékoliv vkopírované grafiky či ochranných prvků (vodoznaků). Vodoznak vkopírovaný do fotografií na tomto webu nebo na našich objednávkových terminálech slouží pouze jako ochrana proti nekontrolovatelnému šíření našich fotografií.

 8. Přefocování fotografií, byť s vodoznakem, mobilním telefonem nebo tabletem z našich terminálů přímo na akci je PŘÍSNĚ ZAKÁZÁNO! Naše fotografie můžete “legálně” sdílet na sociálních sítích až po akci přímo z tohoto webu.

 9. Všechny fotografie objednané on-line balíme před odesláním do obálek vyztužených vlnitou lepenkou. Díky tomu vám chodí, tak jak mají tedy rovné nezmačkané a nepřehnuté! Pokud se toto stane je potřeba podat reklamaci přímo u České pošty.

 10. Fotografie před publikováním na tomto webu nijak netřídíme proto je možné že se mezi nimi vyskytují i fotografie, které nejsou vhodné k prodeji. Tyto fotografie si prosím neobjednávejte! Pokud tak i přesto učiníte bude s nimi zacházeno jako by byli zcela v pořádku. Budou tedy vytištěny a odeslány! Je to z důvodu rychlosti se kterou se fotografie na tomto webu objevují. Pozdějším reklamacím nelze vyhovět!

 11. Náhledy na tomto webu jsou dostatečně velké na to abyste mohli posoudit zda je hlavní motiv fotografie dostatečně ostrý. Pokud si i přesto objednáte neostrou fotografii bude vytištěna a odeslána. Pozdějším reklamacím nelze vyhovět!

 12. Fotografie tiskneme zatím ve 2 rozměrech a to 15x20 cm a 20x30 cm. Upozorňuji, že fotografie 15x20 cm je o něco “kratší” než jsou data  pořízená standardní zrcadlovkou. Pokud je tedy motiv fotografie při pohledu na výšku úplně od shora dolů blízko okrajům hrozí jeho ořez! (Při pohledu na šířku zleva doprava). Místo toho si raději objednejte velkou fotografii, která lépe odpovídá svým poměrem stran obrazovému snímači standardní zrcadlovky a ořez prakticky nehrozí. Na fotce bude to co vidíte na tomto webu při objednávání. Další možností je objednat si přímo pořízená data v rozlišení pro tisk či e-mail.  Pokud si i přes to objednáte z problematických dat malou fotografii nelze pozdějším reklamacím vyhovět!

 13. Všechny zásilky odesíláme jako obyčejné psaní Českou poštou. Zásilku nelze vysledovat! Pokud přece jen zásilka po odeslání nedorazí neváhejte se ozvat. Vaši reklamaci vyřídíme.

 14. K předávaní elektronického obsahu využíváme služeb Uschovna.cz, Dropbox.com nebo běžných e-mailových služeb.

 15. Pokud vám vaše objednaná a zaplacená zásilka (jak elektronická tak i “papírová”) nedorazí do pár dnů po zaplacení není třeba nás kontaktovat ani urgovat. O vaší objednávce s pravděpodobností rovnající se jistotě víme. Bohužel nemáme čas ji zpracovat ihned! Tento server udržuje pouze náhledy. Originální data jsou udržována off-line na jiných zařízeních. Nic neprobíhá automaticky a je potřeba se každou zakázku zpracovat  “ručně”.

 16. Ceny fotografií obsahují pouze licenci pro osobní užití fotografované osoby. Jiné užití fotografického díla, jeho zveřejnění a užití pro komerční účely podléhá vždy dohodě mezi jejím autorem a zájemcem o rozšíření licence  za individuálně stanovenou cenu.

 17. Autorem většiny zde publikovaných fotografií je Zdeněk Kompert. Vyjímečně jiná osoba pověřená provozovatelem k jejich pořízení.

 18. Provozovatelem tohoto webu je firma Bc. Irena Kompertová, IČ: 03585930